Življenje je gibanje; gibanje misli, želja, idej, čustev, hrepenenja in bivanja.
Njegove prave esence čakajo na nas daleč stran od strahu, dvomov, negotovosti, nesamozavesti, stresa, neodločenosti … Onkraj meje, ki si jo postavljamo sami, so veselje, ljubezen, zadovoljstvo, sreča, optimizem … Če si le upamo stopiti tja.
Naj te spodbudne »mantre« Upaj si … pomagajo nežno, a odločno potisniti proti svetlobi, ki osmišlja življenje in obeta obilje lepega.
Poživljajoča energija naj preplavi tvojo bivanjskost na vseh področjih življenja. Želim, da besedni vitamini, zapisani v tej knjigi, pripomorejo k upanju v lepše, boljše, srčno, igrivo in zanimivo življenje. Verjamem, da je to mogoče. Če se le odločiš zanj. Sreča in srčnost naj te spremljata na tem pomembnem osebnem potovanju. Ko si namreč upaš, je notranja svoboda oziroma osvoboditev že (skoraj) tu. Odgovor na vprašanje Kako si? je odvisen od tebe. Zato … UPAJ SI.
Pohvale knjige ali odlomek iz knjige:
- Irena, hvala za še eno knjigo, ki bo vedno in povsod z mano. Za spodbudo in lepše dni. Jana V.
- Spet knjiga, ki boža mojo dušo. Najprej s pomenom besed in tudi z nežnostjo, ki jo izraža. Mateja G.
Irena Potočar Papež, prof. slovenščine in univ. dipl. pedagoginja, mediatorka in NLP praktičarka, svoje znanje in več kot dvajsetletne izkušnje iz različnih poslovnih okolij danes v okviru svojega podjetja Peresa deli z udeleženci predavanj in delavnic v številnih organizacijah (podjetjih, šolah, vrtcih, fakultetah, ministrstvih, občinah …) in na konferencah, v TV oddajah ter na odrih kot voditeljica različnih dogodkov.
Je avtorica sedmih knjig ter soavtorica letnega rokovnika Ujemi ritem. Prisega na »besedne vitamine« in tako je pred nekaj dnevi prišla iz tiskarne njena nova motivacijska knjižica z naslovom Kako si? Upaj si … Prav tak j etudi naslov njene televizijske pogovorne oddaje, ki je na sporedu vsakih 14 dni na TV Vaš kanal.
Kot ljubiteljica v milozvočne zapise ujetih misli se zaveda moči prijazne besede ter hvaležnosti. Na zasebnem in poslovnem odru življenja jo vodi Avguštinova misel »V tebi mora goreti, kar želiš zanetiti v drugem«.