Knjiga Preboj skozi vlogo žrtve ponuja vizijo preobrazbe in duhovnega preporoda, ki vabi bralca k odkrivanju lastne notranje moči in vrednosti. S poudarkom na introspekciji in samospoznavanju bralca uči, kako se osvoboditi vloge žrtve in postati aktivni ustvarjalec lastnega življenja.
Služi kot vodnik za tiste, ki so se izgubili v družinskih in družbenih pričakovanjih ter živijo v občutku nemoči in nezadovoljstva. S premišljenimi metodami in modrostjo spodbuja bralca k osvoboditvi izpod škodljivih mentalnih programov ter k oblikovanju pozitivnih miselnih vzorcev. Postavlja temelje za gradnjo močne osebnosti, ki se zaveda svojega potenciala in kreativnosti ter preseganja negativnih vzorcev in omejitev. Pomembno vlogo igra tudi načelo ogledala, ki bralca uči prepoznavati lastne lastnosti in potenciale skozi odnose z drugimi.
Dotakne se tudi notranjega miru kot ključnega elementa osebnega razvoja, hkrati pa opisuje orodja, kot so miselna naravnanost, fokus in razumevanje višjega jaza, ki pomagajo bralcu ustvarjati pozitivno realnost. Skozi celotno delo avtorica poudarja pomembnost lastnega počutja ter raziskuje, kako negativna čustva in destruktivni vzorci vplivajo na naša življenja ter kako jih premagati.
Knjiga Preboj skozi vlogo žrtve je namenjena vsem, ki želijo stopiti na pot osebne rasti in duhovnega razvoja ter se osvoboditi omejujočih vzorcev, ki jih držijo nazaj. Vsakdo lahko postane kreator lastne usode in se usmeri v bolj izpolnjujoče življenje, ne glede na pretekle ovire.
Celostna vsebina knjige spodbuja bralca k aktivnemu razmišljanju in delovanju ter k razumevanju, da so ključne spremembe mogoče le z notranjim preoblikovanjem. Z jasnimi primeri in praktičnimi nasveti avtorica bralca vodi skozi proces samospoznavanja in osebnostne rasti, pri čemer poudarja pomembnost zavedanja lastne vrednosti in moči.
Pohvale knjige:
»Zame je zelo razumljiva, primerna za vsakega bralca! Zelo je berljiva, razumljiva, žar, ogenj, energijo, dušo. Res si naredila preboj, poklon!«
– Karmen Porento
O avtorici:
Alenka Petrič je profesorica slovenskega jezika s književnostjo in univerzitetna diplomirana jezikoslovka. Diplomirala je na Filozofski fakulteti v Ljubljani.
Skozi večletno prakso na učiteljišču je dognala, da kolektivni človek znanja in učenja še ni spoznal kot vrednoto, temveč zgolj kot mukotrpno trpinčenje vsakdana. Zaradi svoje prvinskosti vrednote nasploh zadržuje še na zelo nizki ravni zavedanja.
Te pa so ključnega pomena za efektivno učenje in rast, saj so le-te tiste, ki vplivajo na naše dojemanje, vedenje in percepcijo sveta. Osebnostna in duhovna rast človeka tako še kako šepata, docela sta podhranjeni in zanemarjeni, zato bo potrebno najprej zgraditi ti dve primarni ločini, da se bo človek sploh lahko udejanjil v svoji popolnosti: radosti, sreči in zadovoljstvu.
Navdih je črpala iz svojega življenja in obstoja, iz svojih izkušenj in dognanj, nekoč žrtvenik svojega sveta se je naučila živeti drugače, v svoji moči in polnosti kot ustvarjalka svojega življenja, skozi svojo transformacijo je dobila moč in napisala ta izjemen priročnik.