»Ljudje bodo naredili vse mogoče, naj bo še tako absurdno, da se jim ne bi bilo treba soočiti z lastno dušo. Kdor se zazre vase, se prebudi.« (Carl Jung)
Gre za zanimivo samoizpovedno besedilo, v katerem avtorica opisuje travmatične trenutke in obdobja iz svoje preteklosti. Pri tem zelo previdno in postopoma odkriva odnose iz primarne družine, prizadetost ob mamini prezgodnji smrti in izgubljene sanje o poklicni poti ter prijateljstvih.
Skupaj z avtorico tako vstopamo v svet duševnih motenj in spremljamo poskuse, da bi jih premagala. Njene izkušnje iz zdravljenja pri psihiatrih bodo spodbuda za tiste bralce, ki še oklevajo, ali naj sprejmejo vlogo pacienta v okviru služb za duševno zdravje.
Besedilo spremljajo uvodne misli znanih Slovenk, nekatere bo presenetila spremna beseda z naslovom Psihoterapevtski uvid. Avtoričin vešči in neposredni način pisanja bralcu ali bralki (slednjih bo najbrž več) omogoča, da se hitro vživi v njene zgodbe in jim z zanimanjem sledi …
–Dr. Zdenka Čebašek-Travnik, specialistka psihiatrije in sistemska družinska terapevtka
Lucija Zajc, znanstvena magistrica sodobne slovenske književnosti, sicer dolgoletna profesorica slovenskega jezika, po izobrazbi tudi univerzitetno diplomirana novinarka, opravlja delo šolske knjižničarke. Spogleduje se z biblioterapijo.
V mladosti se je preizkusila v igranju na deskah Šentjakobskega gledališča. V študentskih letih je krajše obdobje delala kot novinarka informativnega programa nacionalne televizije. Strastna plesalka, ljubiteljica likovne in uprizoritvene umetnosti se v svojem prvencu vrača k pisanju, s katerim se je preizkusila že na Poljanski gimnaziji.
Najraje je v vlogi mame in hčerke. Privrženka Franklove logoterapije in iskanja smisla. Rada pomaga tudi otrokom s posebnimi potrebami.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.