Knjiga, ki navdihuje s pristnim odnosom med človekom in živaljo ter raziskuje pomen ekološkega kmetovanja in kakovostne hrane. V gričevnatem angleškem Cotswoldu, leta 1953, sta starša Rosamund Young začela kmetovati »ekološko«, ne da bi za besedo sploh vedela. Kljub skromnim začetkom z nekaj kravami in prašiči, na posestvu, polnem zajcev, s starim traktorjem in brez elektrike, sta bila že tedaj odločena, da živalim v svoji oskrbi omogočita dostojno in udobno življenje.
Zgodbe o domačih in prostoživečih živalih, ki so družino obkrožale, jim narekovale in bogatile vsakdan, je avtorica poslušala od malih nog in jih nazadnje, skupaj z lastnimi izkušnjami, zbrala v pričujoči knjigi, kjer razmišlja tudi o »tovarniškem« kmetovanju ter o pomenu kakovostne hrane za naše zdravje.
Življenje z živalmi in naravo je avtorico naučilo, da lahko tudi krave razvijejo posebne osebnosti, pokažejo svoj značaj in vzpostavijo odnose, če jim to omogočimo. Knjiga odpira vpogled v način kmetovanja, ki daje prednost naravnemu toku življenja pred industrializacijo in posredno poziva k premišljenemu odnosu do hrane, ki jo uživamo.
Bogat in edinstven spremni zapis o dolgi zgodovini sobivanja krav in ljudi, vse od turov iz dolin rek Evfrat in Tigris, do pregleda govedoreje na slovenskih tleh od starega veka do današnjih dni, sta za slovensko izdajo prispevala etnologinja Barbara Sosič in zgodovinar dr. Žiga Zwitter s sodelovanjem arheozoologa dr. Boruta Toškana.