Knjiga je delo »zapisovalca prepovedanih misli«. Govori o moškem, ki ga po prebolelem raku upokojijo. Zave se, da so mu dnevi šteti. Občutek ima, da mora svojo zgodbo deliti, zato se pri skoraj oseminpetdesetih preseli v sarajevsko predmestje in začne pisati dnevnik, ki se prepleta z jugonostalgičnimi spomini in osebno zgodbo.
Avtor je v Mariboru rojen upokojen učitelj. Oče hčeri in sinu. Dedek vnukinji in dvema vnukoma. Na družinskem dopustu na Korčuli je pri triintridesetih letih, po naključju, imel prvi spolni odnos z moškim.
Tri leta sta z ženo, tudi s pomočjo skupnega ljubimca, psihologov in neskončnih pogovorov, tudi solz, poskušala rešiti zakon. Po ločitvi je šest let živel z moškim, ki mu ga je na internetu pomagala najti bivša žena. Z novim partnerjem sta, vse do njegove smrti, šest let delila gospodinjstvo. Vodila sta gej klube, lokale in savno.
Po tragični partnerjevi smrti se s sinom preselita v London. To obdobje zaznamujejo vzponi in padci, od spanja na klopi v parku pa vse do turneje z bobnarjem skupine AC/DC in druženja z Naomi Campbell ter diagnoze HIV pozitiven in evakuacije nazaj v Slovenijo. Po sedmih mesecih infekcijske klinike in onkologije ga je v deliriju obiskal črni ptič in mu zakrakal: »Pustim ti ostat’, če ‘maš še kaj dat’.«
Ta knjiga, Sarajevski dnevnik, je prvi iz trilogije Rene, zapisovalec prepovedanih misli. Sledijo mu Zagrebški in Beograjski spomini.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.