Njegov članek o malverzacijah pri projektu Teš šest so odkupili pri New York Timesu. Znašel se je v New Yorku in kmalu pokazal, da ni od muh.
Premlad je bil, da bi prečrtal ljubezen, in s svojo zaročenko se je znašel na ranču v Arizoni. Družina njegove izvoljenke je uživala v idiličnem življenju na deželi. Redili so bike, pri tem pa uporabljali hrano za živali, ki jo je izdelovala multinacionalka.
Kljub vsej idili ni bilo vse tako, kot bi moralo biti. Vsaj Robertu se je zdelo sumljivo, da svakinje njegove izvoljenke nimajo otrok. Ko je izvedel za smrt trinajstletne Dalie, po kateri so zdravniki poimenovali bolezen Dalijin sindrom, je začel raziskovati. In kmalu ugotovil, da lovke multinacionalke segajo tudi v Slovenijo.
Boris Karlovšek, rojen 1958 v Celju, je otroštvo preživel v Radečah v številni družini. Po osnovni šoli je obiskoval Gimnazijo v Celju in se nato vpisal na Pravno fakulteto v Ljubljani. Po diplomi na pravu je začel delati v Zasavju, nato pa v Celju, kjer se je ukvarjal z gospodarskim pravom.
Burni časi osamosvojitve in gospodarskih sprememb so mu dali veliko snovi za pisanje napetih kriminalnih romanov, ki so sicer fikcija, a imajo svojo osnovo v dogodkih, ki so se v Sloveniji resnično zgodili. Izdal je šest kriminalnih romanov: Tajni policijski sodelavec, Tajni policijski sodelavec 2, Tajkun, Domovina, Minister in Krvava odkupnina, literarizirano biografijo o Leonu Štuklju Stoja na krogih in pet mladinskih romanov: Anabel, Anabel 2, Nepričakovana pustolovščina, Zlate zvezde in Hana in Bambina. Pri založbi Primus je izšel tudi njegov roman Medene solze (2023).
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.